11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Policia e Prokuroria përgjegjëse për moszbardhjen e djegies së Komunës në kohën e Eqrem Kryeziut

komuna e prizrenit e djegurKreu i Gjykatës Themelore (GJTH) në Prizren, Ymer Hoxha, ka kritikuar përfaqësues të Prokurorisë dhe Policisë për dështim rreth ofrimit të provave në rastin e djegies së objektit të komunës, në tetor të vitit 2007, për të cilin askush nuk është dënuar.Në këtë kohë Komuna e Prizrenit, është qeverisur nga LDK-ja dhe kryetari Eqrem Kryeziu.

Riaktualizimi i çështjes së djegies së sektorit të Kadastrit të Gjeodezisë, prej të cilit patë pësuar edhe një pjesë objektit të administratës komunale të Prizrenit, që ndodhet në mes të qytetit, është bërë në një debat për gjykatën të mbajtur nga organizata joqeveritare “Ec Ma Ndryshe”, në të cilën morrin pjesë drejtues të divizioneve në kuadër të Gjykatës Themelore në Prizren. /Zëri/

Më Shumë

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

FSK me 15 kadetë të ri, Maqedonci: Do t’i shërbejnë zhvillimit të ushtrisë

Forcave të Sigurisë së Kosovës i janë shtuar edhe 15 kadetë të rinj, të cilët kanë diplomuar sot në nivelin bachelor. Ministri i Mbrojtjes, Ejup...

Lajmet e Fundit