15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Policia raporton për 54 aksidente e 1893 gjoba brenda 24 orëve

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 54 aksidente trafiku. Fatmirësisht asnjëri aksident nuk rezultoi me fatalitet, por në 26 prej tyre ka pasur persona të lënduar.

Sipas raportit të fundit të Policisë së Kosovës, në 28 prej këtyre aksidenteve ka pasur vetëm dëme materiale.

Gjatë kësaj periudhe policia për shkelje të rregullave të trafikut ka shpërndarë 1893 tiketa me gjobë.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 20 persona, prej të cilëve 4 me vuajtje dënimi, derisa 13 të tjerë janë në mbajtje.

Aksident trafiku me fatalitet

0

Aksident trafiku me të lënduar

26

Aksident trafiku me dëme materiale

28

Tiketa trafiku të shqiptuara

1893

Tiketat e shqiptuara në bazë të ligjit Covid – 19

0

Persona të arrestuar

20

Persona në mbajtje

13

Persona në ndalim policor

0

Persona në vuajtje të dënimit

4

Më Shumë

Vetëvendosje me akuza për pushtetin në Prizren

Vetëvendosje ka akuzuar pushtetin komunal për degradim të arsimit në Prizren. Këshilltarët komunal, Selman Sokoli dhe Faruk Tahiri në emër të Grupit të këshilltarëve të...

Gjashtë raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët nga 106 testime janë konfirmuar 6 raste të reja me Covid-19. Sipas raportit të MSh-së, dhjetë...

Lajmet e Fundit