18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Prizren/ Iu shkaktuan lëndime të rënda dy personave, dërgohen në mbajtje të dyshuarit

Dy persona janë dërguar në mbajtje pasi iu kishin shkaktuar lëndime të rënda trupore dy viktimave meshkuj kosovarë.

Në raportin policor thuhet se të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur në Prizren.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Te Liria s’ka festë, lojtarët s’morën rroga as për Bajram

Kur klubi i futbollit Liria kishte rënë në duart e Rahman Kiçes, në Prizren ishte shtuar shpresa dhe optimizmi se më në fund ky...

Bajram Gigolli lanson projektin e radhës, i dedikohet dëshmorëve dhe martirëve të Lubizhdës së Hasit

Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë. Me...

Lajmet e Fundit