-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Prizrenasi detyrohet ta dërgojë fëmijën në çerdhe private pasi në publike nuk arrin ta regjistrojë

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” përmes një telefonate nga një qytetar nga Prizreni është raportuar se një çerdhja publike “Lekë Dukagjini” nuk e lejon ta regjistrojë fëmijët e asaj lagje.

Sipas tij fëmijet nga Tusuzi dhe anasjelltas vijnë dhe kanë vend në atë çerdhe ndërsa fëmijët e asaj lagje nuk arrijnë të regjistrohen, raporton Gazeta10.

Qytetari nga Prizreni shton se nga kjo ai është detyruar ta dergojë fëmijën në çerdhe private./Gazeta10

Më Shumë

Rrëzohet një punëtor i ndërtimit në Prizren

Një punëtor është rrëzuar duke punuar në një kompani të ndërtimit në Prizren. Viktima, siç njofton Policia e Kosovës është duke u trajtuar në Spitalin...

Humbjet milionëshe të Trustit Pensional

Trusti Pensional i Kosovës vazhdon të mbetet pa bord drejtues. Komisioni për përzgjedhjen e anëtarëve të bordit nuk ka kthyer përgjigje për Radio Kosovën...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit