5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Prizreni pritet të vërshohet sot nga shiu

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në regjionin e Prizrenit.

Përmes një postimi në faqen e tyre në Facebook, thuhet se gjatë pasdites së djeshme ku është përcjell me reshje shiu dhe vërshime sot pritet të shkaktohen vërshime, përcjell Gazeta Insajderi.

“Mundësi për vërshime. Reshje lokale të shiut të cilat kanë filluar, gjatë orëve të pasdites së sotme (05/10/2020),  të përcjellura me shkarkime rrufesh, pritet që të vazhdojnë me intensitet më të shtuar dhe nesër datë 06/10/2020, të cilat në disa zona të Kosovës mund të shkaktojnë vërshime të shpejta dhe probleme në zonat urbane”, thuhet në njoftim.

IHK, ka bërë shtuar se “Pritet që intensiteti dhe sasia më e lartë e tyre të jetë në regjionin e Prizrenit”.

Më Shumë

A i erdhi fundi rrugëtimit të Neymar në Kupën e Botës?

Neymar nuk u largua nga stadiumi të enjten mbrëma duke u dukur në formë të mirë. Lëndimi i lojtarit ishte një aspekt negativ i fitores...

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Në 14 vjeçare është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga vëllai në polici. Ajo është larguar nga shtëpia, por familja nuk di asgjë për të....

Lajmet e Fundit