11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

PrizrenPress ju uron Gëzuar Bajramin!

fiter bajramiMijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i takojnë kësaj dite shënojnë përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Portali PrizrenPress i uron të gjithë shqiptarëve festën e Fitër Bajramit, me shpresën dhe dëshirën që këtë festë ta kalojnë me familjarët, me të afërmit dhe me miqtë, në atmosferë gëzimi, hareje e mirëkuptimi, në begati, me sofrat e mbushura plot me të gjitha të mirat që ju ka dhuruar Zoti.

Duke shpresuar që muaji i Ramazanit të ketë lënë gjurmë në shpirtin e besimtarëve, PrizrenPress ju uron Gëzuar Fitër Bajramin!.

Urojmë që ditët e kësaj feste t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Në këmbë nga Prizreni për në Tivar, kujtohet Masakra e Tivarit

Dy anëtarë të shoqatës bjeshkatare `Suhareka Hiking Club` janë nisur në këmbë nga Prizreni për në Tivar në shenjë kujtimi të 78 vjetorit të...

Enigmë

Lajmet e Fundit