20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Publikohen çmimet e derivateve, nafta 2 cent më lirë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka caktuar çmimet për shitjen e derivateve edhe për të premten.

Referuar vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.84 euro për litër, 2 cent më lirë se të enjten, ndërsa çmimi i benzinës është .175 euro për litër, i njëjtë me një ditë më parë.

Një ditë më parë çmimi maksimal i lejuar i naftës ishte 1.86 euro.

Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës:

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.84 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.75 € për litër;

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.78 € për litër.

Çmimet e lartcekura vlejnë për datën 01/07/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Më Shumë

Mbi 7 mijë e 200 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të mbesin edhe 7 mijë e 221 raste aktive me COVID-19. Dje, në Kosovë...

Prizren, 2 vite burgim dhe 2 mijë euro gjobë pasi pranoi se kontrabandoi 30 shtetas sirianë

 Kushtrim Elezkurtaj është dënuar me 2 vite burgim efektiv dhe 2 mijë euro gjobë, pasi e ka pranuar fajësinë se ka kontrabanduar 34 migrantë...

Lajmet e Fundit