3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Sulmon me thikë bashkëmoshatarin në Cërrik, 15-vjeçari në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një fshat të Cërrikut, teksa një përplasje mes adoleshentësh ka sjellë plagosjen e njërit prej tyre, i cili ndodhet në situatë kritike.

Sulmi ka ndodhur në fshatin Shtëpanjë, dhe autori i sulmit, i kapur nga forcat e rendit, është 15-vjeçari me inicialet N.P. ndërkohë që i plagosuri P.M. është në gjendje të rëndë, i shtruar në spital.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më Shumë

Sot fillon rrugëtimi i Kosovës për Euro 2024

Sot (e shtunë) fillon rrugëtimi kualifikues i Përfaqësueses së Kosovës për Kampionatin Evropian që zhvillohet në vitin 2024 në Gjermani. Dardanët do të përballen me...

Paralele vrasjesh: Stalini dhe Enveri

Nga: Dashnor Kokonozi Më se 30 vjet më parë, për një nga numrat e parë të Rilindjes Demokratike përktheva një artikull të gjatë të Erik...

Lajmet e Fundit