23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Pulla postare me katër heronj të Kosovës

Posta e Kosovës ka lëshuar në qarkullim emisionin e pullave postare me titull: “Tahir Zemaj, Tahir Meha, Mehë Uka dhe Ismet Rrahmani”.

Posta ka vlerësuar se përmes këtyre pullave postare që bartin imazhet e figurave të ndritura të kombit, nderohet heroizmi i tyre.

Me këtë rast, ushtruesja e detyrës së kryeshefes ekzekutive, Fakete Kadiu, me bashkëpunëtorë të saj, priti në Postën e Kosovës anëtarë të familjeve të heronjve me mirëseardhje e vlerësim të lartë për kontributin e tyre dhe flijuan për çlirimin e Kosovës.

Ajo ka paraqitur rolin dhe rëndësinë që kanë pullat postare, të cilat “na bëjnë krenar teksa shëtitin botën edhe në vendet ku nuk e njohin shtetësinë tonë”.

Ndërsa përfaqësuesit e familjeve të heronjve, kanë falënderuar komisionin e Ministrisë së Ekonomisë dhe udhëheqjen e Postës së Kosovës, për nderimin që ia kanë bërë të dashurve të tyre.

 

 

Më Shumë

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Bëhet thirrje për kursim të energjisë, Rizvanolli: Do të jetë një dimër i vështirë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka bërë thirrje që të kursehet energjia elektrike me qëllim të kalohet dimri, siç e ka konsideruar ajo si...

Lajmet e Fundit