18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Qeverisja e Shaqir Totaj në Prizren: Nisma do t’i marrë tri drejtori

Partia Demokratike e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate në Prizren e kanë ndarë ‘kulaçin’ e qeverisjes në këtë qytet.

“Tri drejtori do t`i ketë Nisma në Prizreni, por ende nuk është vendosur se cilat do të jenë ato”, ka thënë ky burim i afërt me partinë që ka fituar zgjedhjet në këtë qytet.

Gazeta Blic ka kontaktuar me Zafir Berishën kryetar i degës së NISMA, por ai shkurt është përgjigjur se nuk ndodhet në Kosovë.

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët e Lubizhdës së Hasit

Në Lubizhdë të Hasit, të premten është mbajtur manifestim përkujtimor në nderim të 14 dëshmorëve dhe 40 martirëve të këtij lokaliteti. Familjarë të dëshmorëve...

Presidentja Osmani uron qytetarët për Fitër Bajram: Solidariteti ndërnjerëzor, trashëgimi e jona e çmuar

Presidentja e shtetit, Vjosa Osmani ka uruar qytetarët për festën e Fitër Bajramit, duke thënë se solidariteti ndërnjerëzor, i cili e shoqëron muajin e...

Lajmet e Fundit