23.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

QKRC-ja e Rahovecit prej 6 muajsh gjysmëfunksionale

QKRC ne rahovecQë nga marsi probleme të shumta e kanë përcjellë nisjen e punës së objektit të ri të Qendrës Komunale për Regjistrim Civil (QKRC) në Rahovec.

Fillimisht nuk është bërë përurimi zyrtar i objektit siç ka ndodhur me qendra të tjera. Pastaj ky objekt për shkak të problemeve teknike nuk ka qenë i lidhur energji elektrike deri në javën e shkuar,por me të është furnizuar nga objekti i afërt me SHMP “Selajdin Mullabazi-Mici”, shkruan Koha Ditore.

E problemi më i madh vazhdon të mbetet mungesa e një tabele me mbishkrimin e QKRC-së. Kjo po u shkakton problem qytetarëve për të identifikuar atë me qëllim për t’u pajisur me dokumente të ndryshme.

Policia po heton rastin e vdekjes së një personi nga rrokullisja e traktorit në Suharekë

Policia e Kosovës është duke hetuar rastin e vdekjes së një qytetari nga rrokullisja e traktorit në Suharekë. “Është raportuar se viktima kishte humbur kontrollin...

198 vite nga lindja e poliglotit, shkrimtarit dhe publicistit të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Pashko Vasës

Sot janë bërë 198 vite nga lindja e shkrimtarit, poetit, poliglotit dhe publicistit të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Pashko Vasës, shkruan KultPlus. Pashko Vasa u lind...

Lajmet e Fundit