23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Rahovec: Zjarri dëmton 450 metra të hekurudhës

Flaka ka shkaktuar një dëm të konsiderueshëm në hekurudhën e cila kalon nëpër Rahovec.

 

Policia njofton e në fshatin Ratkoc, gjatë një kontrolli është vërejtur se një segment prej 450 metrave është djegur, transmeton KlanKosova.tv.

Konkretisht bëhet fjalë për 20 traverz (drunjtë mbi të cilët vendosen binarët. Vlera e saktë e dëmit nuk dihet, por që policia thekson se janë duke kryer hetimet e duhura.


 

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

‘Bota ime’, Violetë Kukaj publikon imazhet me të bukura me fëmijët e saj

Këngëtarja e njohur kosovare, Violetë Kukaj është ndër këngëtaret më me zë në vend. Ajo tashmë është shumë aktive edhe me projekte të reja muzikore,...

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

Lajmet e Fundit