7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Rahoveci e bën Hardhfestin, mund ta organizojë edhe Sunny Hill (VIDEO)

Është e sigurt që “Sunny Hill” iku në Tiranë. Por, kosovarët ende po mbajnë shpresa se festivali mund të kthehet, aty ku e ka vendin.

Për këtë u kujdes edhe një asambleist nga Rahoveci , që i bëri ftesë publike kryetarit Smajl Latifi, që organizimi i tij të bëhet në Krushë të Madhe.

Bile, Sejfullah Sejfullahu e  gjeti edhe tokën. Ai është fort i sigurt se festivali nuk do dështonte, meqë krushianët kanë përvojë në organizime të tilla.

Klani kontaktoi edhe të parin e Rahovecit, Smajl Latifin. I njëjti tha se janë të gatshëm të bashkëpunojnë me organizatorët, kurdo që është nevoja.

Më Shumë

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell.   Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të para...

Dyshohet për tejkalim të autorizimeve policore, IPK rekomandon suspendimin e rreshterit policor në Prizren

Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar suspendimin e një rreshteri të Njësisë së Reagimit të Shpejtë në Prizren, pas dyshimeve për tejkalim të autorizimeve...

Lajmet e Fundit