6.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Rahoveci e nis me fitore edicionin e ri në basketboll

Rahoveci e ka nisur edicionin e ri në basketboll me fitore, duke mundur Vëllaznimin me rezultat 88:65 (20:13, 25:9, 21:16, 22:27), në kuadër të javës së parë të Superligës.

Vreshtarët e nisën ndeshjen më mirë, duke fituar në çerekun e parë me rezultat 20:13. Vendasit vazhduan me lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, duke qenë edhe më bindës, 25:9, për të shkuar në pushim me epërsi prej 45:22, transmeton kp.

Rahoveci vazhdoi me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë për ta mos rrezikuar fitoren, duke fituar periodën e tretë 21:16, kurse rezultati në semafor pas 30 minutash tregonte shifrat 66:38. 10 minutat e fundit ishin formale (22:27), dhe Rahoveci në fund fitoi me rezultat 88:65.

Më i dalluari te Rahoveci ishte Marvin Jones me 38 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime, kurse te Vëllaznimi më të dalluarit ishin Cendric Council me 18 pikë e 12 kërcime dhe Christopher Hortman me 20 pikë e shtatë kërcime.

Më Shumë

Arsenali e lartëson Granit Xhakën

Tre gola në tri ndeshje, Arsenali e lartëson Granit Xhakën Granit Xhaka është duke kaluar nëpër një formë kulmore të karrierës. Ylli kosovar po shkëlqen në...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Lajmet e Fundit