12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Renditja e Forbes, “Njeriu i hekurt” më i paguari i vitit

Robert Downey Jr- aktorRobert Downey Jr. është aktori më i paguar i vitit. Të ardhurat e yllit të filmave “Iron Man” dhe “The Avengers” në 12 muajt e fundit kanë arritur në 75 milionë dollar. Edhe në 2013-ën, fitimet e tij tejkalonin 70 milionë dollar. Filmi i tij “Iron Man 3” i siguroi atij renditjen në krye të listës së aktorëve më të paguar. Iron Man 3 siguroi 1.3 miliard dollarë në të ardhura nga shfaqjet në mbarë botën.

Si ‘Njeriu i hekurt’, ai është forca shtytëse e katër hiteve të Marvel, përfshirë këtu filmin ‘Avengers”, thuhet në revistën “Forbes”, e cila përpilon listën e aktorëve më të paguar. Dwayne Johnson, ylli i filmit, Fast and Furious, është i dyti në listën e aktorëve më të paguar. Ai në 12 muajt e fundit ka fituar 52 milionë dollarë.

Aktori hollivudian Bradley Cooper, ylli i filmit Hangover, është i treti me 46 milionë dollarët e fituar në 12 muajt e fundit. Në pozitën e katërt renditet Leonardo DiCaprio, pasi luajti në dy filma të nominuar për Oskar, “The Wolf of Wll Street” dhe “The Great Gatsby”. Me këto suksese, 39 vjeçari ka mbledhur 39 milionë dollarë.

5 vendet më të mira, i mbyll aktori Chris Hemsworth, i njohur për rolin e Thor, ka mbledhur 37 milionë dollarë. Sipas listës së përpiluar nga revista Forbes, shumat totale të të ardhurave të aktorëve nuk përfshijnë taksat, koston e agjentëve dhe kosto të tjera të aktorëve por vetëm fitimet e tyre.

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: Në vilën e kasapit të Kosovës, Titos, pranove të gjitha ato që i kundërshtoje

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar ashpër kryeministrin e vendit, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër me presidentin...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Lajmet e Fundit