18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Rexhaj: Koalicionet nuk janë alternativa e Prizrenit

Arber rexhaj ne konferencKryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj, vlerëson se asnjëra parti politike, që garojnë me 1 dhjetor, nuk janë alternativë për Prizrenin. Sipas tij, koalicionet për balotazh, janë lidhur për interesa personale dhe jo për qytetarët e Prizrenit.

“Merrni sa të doni, bëhuni taborre. Me Hashima e Ramadana, me Lula e AAK-LDD, parti boshnjake, turke, rome, poashtu me Eqrema e Zafira, me parti e grupe interesaxhinjësh, bëhuni ushtri. Por në fund asnjëra prej jush nuk mund t’i jepni alternativë Prizrenit. Prizreni fatkeqësisht mbetet pa alternativë, porse në dy duart e atyre që do të duhej të ishin në pension tani me…”, vlerëson Rexhaj.

Lëvizja Vetëvendosje! në zgjedhjet e 3 nëntorit, është rënditur partia e pestë në Prizren. Ky subjekt politik me 1 dhjetor nuk do të përkrahë asnjërin prej dy kandidatëve,Ramadan Mujën dhe Eqrem Kryeziun, që kanë mbetur në balotazh./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Sot varroset aktorja Shirine Morina

Sot në orën 16:00 do të bëhet varrimi i aktores së njohur, Shirine Morina. Teatri Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se sot do të organizojë...

Sulmoi fizikisht fëmijën e fqinjit, policia arreston të dyshuarin në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi ka sulmuar fizikisht fëmijën e fqinjit. Rasti ka ndodhur të martën në ora 18:13...

Lajmet e Fundit