26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Rojtari i fabrikës gjendet i vdekur në një barakë në Rahovec

Policia e Gjakovës ka njoftuar se një person është gjetur i vdekur në një barakë në Rahovec.

Zëdhënësi Nysret Xhurkaj, ka treguar se sot rreth orës 08:00 janë njoftuar  nga pronari i një fabrike në fshatin Hoçë e Madhe në Rahovec se rojtari është gjetur i vdekur.

Xhurkaj ka thënë se rastit i janë përgjigjur patrulla policore nga Stacioni Policor në Rahovec bashkë me hetuesit dhe emergjencën mjekësore.

Sipas Policisë, me urdhëresë të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë është dërguar në obduksion.

Më Shumë

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit