1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Rrahje masive në Prizren

Katër persona janë arrestuar pasi janë përfshi në një rrahje mes vete dhe si pasojë njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën rreth orës 02:30, në Prizren.

Po ashtu në raport bëhet e ditur se të gjithë personat e dyshuar me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Janë arrestuar katër të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët për shkaqe ende të panjohura në një restorant janë përfshi në rrahje në mes veti dhe si pasoj njëri prej tyre ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor. Të gjithë personat e dyshuar me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje për 48 orë”, bëhet e ditur në raport.

Më Shumë

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Grabitësi i armatosur vodhi 10,000 euro nga filiali i institucionit financiar në Prizren

10,000 euro i ka marrë grabitësi në institucionin mikrofinanciar në Prizren të premten. Menaxherja e filialit ka thirrur policinë pasi personi i maskuar dhe i...

Lajmet e Fundit