22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Rrokulliset traktori në Dragash, lëndohen dy persona

Dy meshkuj janë rrokullisur me traktor derisa ishin duke u kthyer nga pylli, ku gjatë rrokullisjes kishin pësuar lëndime trupore, transmeton PrizrenPress.

Rasti ka ndodhur në fshatin Brezne të Dragashit të dielën rreth orës 16:30.

Sipas raportit ditor të policisë, viktimat janë dërguar për tretman mjekësor.

“Raportohet se dy viktimat meshkuj kosovarë derisa ishin duke u kthyer nga pylli me traktor, goma e rimorkios kishte dal nga rruga dhe kishte krisur, ku rimorkio e traktorit ishte rrokullisur duke dal nga rruga. Ne rimorkio te traktorit të mbushur me dru ishin dy viktimat, ku gjatë rrokullisjes se rimorkios kishin pësuar lëndime trupore. Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor”, thuhet në raport. /PrizrenPress.com

Më Shumë

Hajnat vjedhin stoli ari në Prizren

Hajnat kanë arritur të vjedhin të gjitha stolitë në një  shtëpi në rrugën  "Haxhi Krasniqi” në Prizren. Ata kanë depërtuar me forcë brenda shtëpisë, duke...

Qytetari dënohet me 200 euro pasi hodhi mbetje inerte në hapësirë publike në Suharekë

Një qytetar është dënuar me 200 euro gjobë për hedhje të mbetjeve inerte në hapësirë publike në Komunën e Suharekës. Këtë e ka bërë të...

Lajmet e Fundit