6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Seedorf bëhet mysliman

Ish-futbollisti i njohur, Clarence Seedorf, është shndërruar në mysliman.

Kështu ka bërë të ditur vetë Seedorf, i cili tha se për këtë meritat i ka gruaja e tij, Sophia Makramati..

“Një falënderim të veçantë për të gjithë mesazhet e mira për të gjithë ata që më kanë uruar pasi i jam bashkuar familjes myslimane. Jam shumë i lumtur dhe i kënaqur që t’i bashkohem ë gjithë vëllezërve dhe motrave në të gjithë botën, sidomos  të dashurës sime Sophia, e cila më ka mësuar më shumë dhe më thellë rreth rëndësisë së Islamit”, ka shkruar Seedorf, transmeton Klankosova.tv.

Ai më tej tha se nuk e ka ndërruar emrin dhe  ta vazhdoj ta mbajë emrin me të cilin e kanë pagëzuar prindërit e tij.

Më Shumë

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Lajmet e Fundit