6.8 C
Prizren
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Juve, Real dhe Barça sot e prezantojnë planin për Superligën Evropiane

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, sot do ta zbulojë projektin për Superligën e Evropës.

Këtë gjë ai pritet ta bëjë gjatë Samitit të Biznesit të Futbollit, duke e ringjallur kështu projektin që u përfol vitin e kaluar por që FIFA dhe UEFA vepruan shpejt për t’ia këputur jetën kësaj ideje.

Përpos Zonjës së Vjetër, pjesë e këtij projekti janë edhe Real Madridi dhe Barcelona.

Më Shumë

Lajmet e Fundit