20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Shtatë trafikantë në pranga

Shtatë persona janë vënë në pranga, si pjesë e një grupi kriminal që trafikonin lëndë narkotike drejt Greqisë.

Sipas burimeve zyrtare të Policisë së Shtetit, në sajë të operacionit të koduar “Udhëtimi”, janë sekuestuar 23.4 kg kanabis sativa. Operacioni është shtrirë në qytetet e Korçës dhe të Tiranës.

Të arrestuar në Korçë janë Adrian Lile, nga Tirana, Enver Lika nga Laçi, Altin Kodra, nga Lushnja, Leonard Qesari dhe Bujar Qesaraka nga Tirana. Ndërsa në Tiranë janë vënë në pranga Gjergjo Gjoka, nga Lezha dhe Platin Bodi nga Durrësi, raporton top-channel.

Nga hetimet e policisë rezulton se këta persona janë përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike drejt Greqisë. Krahas drogës, policia ka sekuestruar 6 aparate telefonike celularë, 90 euro, 100 mijë lekë të vjetra dhe dy automjete.

Më Shumë

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Lajmet e Fundit