16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Sot, dita më e nxehtë e javës

 

Sot pritet të jetë maksimumi i temperaturave gjatë kësaj jave, ku merkuri në termometër parashihet të arrijë deri në 38 gradë celsius. Indeksi UV mbetet i lartë, kujdes rrezeve direkte të diellit.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të enjten pasdite nëpër disa territore të kufizuara paraqiten kushte për shi dhe stuhi.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-38 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Nga e premtja e tutje përpos rigave të shiut parashihen edhe rënie të temperaturave.

Më Shumë

SBAShK-u shqyrton mundësinë e ndërprerjes së grevës

Në takimin e ardhshëm të anëtarësisë se SBASHK-ut, pritet të diskutohet mundësia e ndërprerjes së grevës, kanë bërë të ditur drejtues të kësaj sindikate....

Biletat për ndeshjen Kosovë–Qipro mund të blihen online deri në orën 15:00

Biletat për ndeshjen e Ligës së Kombeve mes Kosovës dhe Qipros mund të blihen online deri në orën 15:00. Federata e Futbollit të Kosovës ka...

Lajmet e Fundit