20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Suharekë – Policia konifiskon arsenal luftarak

Policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin Sh. K. pas një operacioni për mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve.

Sipas njoftimit, Policia me urdhër të Gjykatës Themelore të Prizrenit kanë kryer basitsje në shtëpinë e të dyshuarit, në fshatin Budakovë të Suharekës ku janë gjetur dhe sekuestruar 3 pushkë, një pistoletë dhe rreth 50 fishekë të kalibrave të ndryshëm.

“Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit kanë gjetur dhe janë sekuestruar: Një pushkë automatike ,, AK 47”, tre karikator të së njëjtës pushkë; Një pushkamitralez me dy karikator; Një pushkë M 48; Një pistoletë me një karikator; 27 Fishek të kalibër 7.65.mm, 22 fishek të kalibër 7.62.mm”, thuhet në Komunikatë.Tutje një njoftimin e PK-së thuhet se ata kanë hasur edhe në tytë vazhduese të pushkamitralezit si dhe paisje për pastrimin e armëve.Me urdhër të Prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Të dyshuarës për vrasjen e kunatës i vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

ata Themelore në Prizren, sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore në Prizren, më 24 maj 2023, ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit...

Kurti: Nuk bëj kompromis me republikën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur rreth situatës në veri. Kurti ka folur në një intervistë për Radio BBC, ku tha se nuk mund...

Lajmet e Fundit