23.8 C
Prizren
E premte, 10 Shtator, 2021

Të dielën ndryshon ora

ë dielën, nesër, do të ndryshohet ora për një orë prapa.

Në momentin kur ora do të shënojë 03:00, akrepat duhet të kthehen për një orë prapa, në ora 02:00.

Në këtë mënyrë rikuperohet ora “e humbur” në fund të marsit duke vijëzuar orët me lëvizjen e diellit.

Në mëngjes mund të flini për një orë më shumë, por do të humbë një orë dritë natyrale në mbrëmje.

Më Shumë

Aksident në Suharekë, lëndohen katër persona

Një aksident trafiku mes dy automjeteve raportohet të ketë ndodhur dje në Suharekë, raporton PrizrenPress Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar katër persona...

Trepça shkëlqen ndaj Yllit, mposht kampionin dhe kualifikohet në finale

Trepça ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 81:69 (21:14, 16:15, 23:20, 21:20) për tu kualifikuar në finalen e Superkupës. Trepça e nisi...

Zgjedhjet (s’) duhet të shtyhen

Ideja e shtyrjes së zgjedhjeve lokale, po shihet të jetë e pa nevojshme, nëse vihet në nivel respektimi i masave në fuqi kundër pandemisë...

12-vjeçarja bënë vetëvrasje pasi u përdhunua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Merseyside, të Anglisë, ku një vajzë në moshën 12 vjeçare, ka vrarë veten pasi është përdhunuar. Sipas medias...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 161 pacientë me Covid-19

ShSKUK ka bërë të ditur se 1207 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19, në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, njofton Gazeta...

Policia ndalon një dasmë në Gjonaj të Hasit, gjobitet organizatori

Policia Rajonale në Prizren, këtë të enjte, ka ndaluar mbajtjen e një dasme në fshatin Gjonaj të Hasit të kësaj komune, raporton PrizrenPress Në një...

Të lënduarit nga zjarri në Tetovë nisen drejt Shkupit për trajtim mjekësor

Disa nga të lënduarit në Spitalin Modul të Tetovës janë nisur drejt Qendrës Klinike të Shkupit për mjekim të mëtejmë, pas plagëve që kanë...

Nënë e djalë nga Rahoveci vdesin nga COVID-19

Betejën me COVID-19 e kanë humbur edhe dy persona nga Rahoveci, nënë e djalë. Lajmin e ka bërë publik kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, i...

Rahovec: Djali i dehur rrah babanë e tij

Është arrestuar një person në pasi i njëjti në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht babanë e tij. Rasti ka ndodhur në Rahovec dje...

Prizren, në gjendje të dehur kërcënon djalin e tij

Një person është arrestuar ditën e djeshme në Prizren, raporton PrizrenPress Sipas raportit të Policisë, i njëjti deri sa ishte nën ndikimin e alkoolit ka...

Pas bukës, rriten çmimet edhe në kafe e restorante

Të ulesh në kafe apo të drekosh në një restorant tashmë kushton më shtrenjtë. INSTAT bëri të ditur se indeksi i Çmimeve të konsumit,...

Totaj: “Bajram Curri” shpërfaq fytyrën e qeverisjes së Haskukës

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar bizneset në lagjen “Bajram Curri”. “Në këtë lagje u njoha nga afër me peripecitë...

Gjyqtari Artan Sejrani tërhiqet nga gara për kryetar të Gjykatës Themelore në Prizren

Gjyqtari Artan Sejrani, që aktualisht është Ushtrues Detyre i Kryetarit të Gjykatës Themelore në Prizren, ka tërhequr kandidaturën e tij për pozitën e Kryetarit...

Vdes nga COVID-19 një 44 vjeçar nga Malisheva

Një 44 vjeçar nga Malisheva ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Lajmin për Klankosova.tv e kanë konfirmuar familjarë të viktimës. “Po, nga COVID ka...

Glauk Konjufca: Nëse do pyetesha unë, do t’i shtyja zgjedhjet

Si pasojë e gjendjes alarmante të krijuar në vend me pandeminë e koronavirusit, ditë më parë kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kërkuar që...

Quni: Asnjë investim nuk është bërë në Planejë dhe Gorozhup të Hasit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit,Anton Quni, vizituar fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit. Ai, nga banorët e dy fshatrave është informuar për problemet...

Lajmet e Fundit