15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Telekomi po përballet me sulme kibernetike

Telekomi i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme është duke u ballafaquar me sulme kibernetike.

Sipas kësaj kompanie, sulmet kanë filluar që nga ora 8:00 e mëngjesit.

“Sulmi ka filluar në orën 8 të mëngjesit. Ekipet tona i kanë identifikuar IP-të që po sulmojnë dhe janë duke u marrë intensivisht me parandalimin përfundimtar të sulmit”.

Më Shumë

Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo, themelues i teatrit ‘Petro Marko’ në Vlorë

Është ndarë nga jeta aktori Vasillaq Godo, në moshën 81-vjeçare. I lindur në Vlorë, Godo ishte një ndër aktorët themelues të teatrit “Petro Marko”, në...

Latifi mban dëgjimin e parë publik për planifikim të hershëm të buxhetit për vitin 2025

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur dëgjimin e parë publik për planifikim të hershëm të buxhetit për vitin 2025. Latifi ka bërë...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit