18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Teuta Rugova, sot i bashkohet LDK-së

Tetuta rugova me familjeTashmë kanë filluar aderimet nëpër parti të ndryshme. E kjo po bëhet disa javë para se të mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ku 8 qershori është përcaktuar si datë e duhur për mbajtjen e këtyre zgjedhjeve.

Teuta Rugova, e bija e ish-presidentit të ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova, sot do t’i bashkohet Lidhjes Demokratike të Kosovës. Me këtë rast, i pari i LDK-së, Isa Mustafa do të vizitojë familjen Rugova.

Lidhjes Demokartike të Kosovës, të shtunën i është bashkuar edhe Valon Murtezaj, profesor i Universiteti të Prishtinës.

Ndryshe, janë paralajmëruar edhe aderime të reja në këtë parti.

Më Shumë

Rrokulliset kamioni në rrugën Shtime – Prizren, dy të lënduarit dërgohen në QKUK

Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Guardiola do të largohet nga Man City – katër kandidatët potencialë për ta zëvendësuar atë

Pep Guardiola pritet që të largohet nga Manchester City verën e ardhshme dhe klubi tashmë ka përpiluar listën e ngushtë prej katër kandidatëve potencialë...

Lajmet e Fundit