15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Thaçi mashtron nëpunësit

hashim thaci 3Shërbyesit civilë nuk do t’i marrin pagat e janarit me ngritje prej 25 për qind, pavarësisht premtimeve të kryeministrit Hashim Thaçi, gjatë fushatës për zgjedhjet e fundit lokale për rritje të pagave për 100 për qind në katër vitet e ardhshme,shkruan Zeri.

Kreu i ekzekutivit në tetor të vitit të kaluar premtoi rritje pagash, përderisa ende nuk është marrë ndonjë vendim qeveritar për realizimin e këtij premtimi, në mënyrë që më 1 shkurt 2014 të shpërndahen pagat me rritje nga thesari i shtetit.

Më Shumë

Dukagjini shënon fitore ndaj Lirisë

Dueli  mes Dukagjinit dhe Lirisë së Prizrenit, është mbyllur me fitoren e klinasve prej 2-1, duel ky që kishte një fund dramatik. Nikoqirët mjaft mirë...

Selmanaj:Modeli qeverisës i LDK-së në Pejë duhet të bartet edhe në Prizren

Nënkryetari i LDK-së dhe njëherit kryetar i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka vizituar kryetarin e degës së kësaj partie në Prizren, Driton Selmanaj. “Diskutuam për mobilizim...

Lajmet e Fundit