20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Totaj: Haskuka nuk jeton në Prizren, nuk e njeh këtë komunë

Kandidati për Komunën e Prizrenit, Mytaher Haskuka gjatë emisionit Politikë me Sejdi Demirin tha se Partia Demokratike e Kosovës degradoi Prizrenit gjatë udhëheqjes ndër vite të kësaj komune.

Ndërsa, Shaqir Totaj tha se nuk mund të qeveriset mirë një komunë kur nuk njihet komuna, ku siç tha ai Haskuka nuk jeton fare në Prizren dhe nuk e njeh mirë këtë komunë, raporton Gazeta Tribuna./Gazeta Tribuna/

Gati 1.000 persona vdesin nga ethet tropikale në Bangladesh

Gati 1.000 persona kanë vdekur në Bangladesh javëve të fundit, dhe autoritetet kanë thënë se bëhet fjalë për një prej shpërthimeve më të rënda...

Polonia thotë se do të vendosë masa kontrolli për migrantët në kufirin me Sllovakinë

Polonia do të vendosë masa kontrolli për automjetet që kalojnë kufirin nga Sllovakia, tha kryeministri i vendit të hënën, në përpjekje për të frenuar...

Lajmet e Fundit