-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Totaj: Lidhja jonë me Britaninë është historike dhe e shumëfishtë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetarin Kujtim Gashi, ka takuar të dërguarin e kryeministrit të Britanisë së Madhe për tregti në Ballkanin Perëndimor, Martin Vickers, i cili ishte i shoqëruar nga deputetët Judith Blake – Baroness Blake of Leeds dhe Mathew Offord.

“Gjatë takimit diskutuam për zhvillimin e sektorit të energjisë, arsimit, sigurisë, tregtisë dhe mundësitë e thellimit të bashkëpunimit në këto fusha dhe jo vetëm.Lidhja jonë me Britaninë është historike dhe e shumëfishtë”, ka theksuar Totaj.

Më Shumë

Anthony Joshua emëron trajnerin e ri para meçit me Jermaine Franklin

Anthony Joshua ka emëruar Derrick James si trajnerin e tij të ri për luftën e rikthimit në peshën e rëndë kundër Jermaine Franklin më...

Ablelard Tahiri: Kurti po tenton ta fus edhe Mamushën në Asociacion, që të thotë se nuk është një etnik

Abelard Tahiri, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës është i ftuari i radhës në “Blic InterView”. Tahiri ka komentuar planin gjashtë pikësh...

Lajmet e Fundit