7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Totaj për “Takimet e Gjeçovit”: Zymi i Hasit përmes këtij manifestimi mbajti gjallë kujtesën kombëtare

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, mori pjesë sot në edicionin e 51-të, të manifestimit letrar, kulturor e shkencor “Takimet e Gjeçovit”, që po mbahet në Zym të Hasit, raporton PrizrenPress

Me këtë rast i pari i komunës u shpreh se për 51 vjet, Zymi i Hasit të Thatë, përmes këtij manifestimi, mbajti gjallë kujtesën kombëtare, duke e promovuar traditën dhe vlerat atdhetare, fetare, kulturore e artistike, sipas shembullit të figurës së At Shtjefën Gjeçovit.

“Kisha kënaqësinë sot të marr pjesë në manifestimin “Takimet e Gjeçovit”, ku për 51 vjet, Zymi i Hasit të Thatë, përmes këtij manifestimi, mbajti gjallë kujtesën kombëtare, duke e promovuar traditën dhe vlerat atdhetare, fetare, kulturore e artistike, sipas shembullit të figurës së Atë Shtjefën Gjeçovit”, tha Totaj./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Flamuri dhe qeni

Ben Blushi Duhet të ketë shumë raste në histori kur qeni ka ngrënë flamurin. Nga natyra qentë kërkojnë gjithmonë të kapin diçka që qëndron më lart...

Kim Kardashian dhe Kanye West më në fund arrijnë marrëveshje për divorcin – reperi do të paguajë 192 mijë euro pension ushqimor për fëmijët

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur një marrëveshje për divorcin e tyre, duke shmangur një gjyq që ishte caktuar për muajin e ardhshëm,...

Lajmet e Fundit