10.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Totaj priti Ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Georg Schnetzer

Kryetari Shaqir Totaj sot priti Ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Georg Schnetzer, dhe bashkëpunëtorët e tij.

Gjatë takimit, ata diskutuan kryesisht për rritjen e bashkëpunimit mes Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare, me theks në projekte konkrete të financuara nga Austrian Development Agency (ADA).

Këto projekte do të sjellin përfitime të drejtpërdrejta për banorët e Komunës së Prizrenit.

Biseda gjithashtu u përqendrua te sfidat dhe mundësitë e zhvillimit të Prizrenit. Kryetari Totaj identifikoi fushat prioritare për investime të jashtme dhe falënderoi Ambasadorin Schnetzer për mbështetjen e vazhdueshme të Austrisë në përparimin e kësaj komune.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kosova përfiton 90 milionë euro nga Banka Botërore

Ministri i Financave, Hekuran Murati dhe zëvendëspresidentja për Evropë dhe Azi Qendrore në Bankën Botërore, Antonella Bassani, kanë nënshkruar marrëveshje për financimin e politikave...

Edhe 17 biznese të reja të mbështetura nga komuna e Prizrenit dhe Preda Plus, me mbështetjen e ASB-së

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me përfaqësuesit e projektit “Integra – Nxitja e...

Lajmet e Fundit