14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Totaj pyetje për Haskukën: Pse ekzistojnë tregjet në qytet?

Kryetari i PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj, e ka një pyetje për kryetarin e Komunës, Mytaher Haskuka.

Pse ekzistojnë tregjet në qytet?

Totaj, ka reguar për vendosjen e tendave në lokacione të ndryshme të qytetit.

“Tashmë është e qartë, filozofia qeverisëse e VV dhe kryetarit Haskuka është plotësisht pa vizion dhe qëllim të vetëm e ka mbajtjen e vetvetes në pushtet”, shkruan Totaj.

“Si to komentohet ndryshe fillimi i ndërtimit të tezgave nëpër lokacione të ndryshme në qytet përveç se veprim elektoral, për të ju gjet zgjidhje disa shitësve për një grusht vota”.

“Pse kështu dëmtohet pa kujdes interesi publik duke uzurpuar trotuaret e qytetit tonë ?”.

Komuna e Prizrenit ka filluar sot vendosjen e tendave mobile, në pjesë të ndryshme të qytetit/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Nga i urryeri në hero: Rrugëtimi i mrekullueshëm i Xhakës në Arsenal

Kohës së Granit Xhakës në Arsenal duket se po i vjen fundi. Mesfushori synon një rikthim në Gjermani dhe klubi i Londrës veriore është në...

Mona Liza

Lajmet e Fundit