26.8 C
Prizren
E premte, 17 Shtator, 2021

Totaj zotohet për përmirësimin e shërbimeve publike: Prizreni u keqqeveris nga VV-ja

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj, tha për Ekonomia Online se kanë punuar në një program përmbajtjesor serioz i cili do të jetë i gatshëm para fillimit të fushatës zgjedhore.

Totaj shpalos se programi parasheh përmirësimin e gjendjes së infrastrukturës në komunën e Prizrenit, rritjen e cilësisë në arsim, duke menaxhuar më mirë shkollave, përmirësimin e shërbimeve në shëndetësi etj.

Kandidati i PDK-së zotohet se do të përmirësojë shërbimet publike, duke i dhënë fund keqqeverisjes së kryetarit aktual, Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje, raporton Ekonomia Online.

Totaj e konsideron veten kandidat shumë serioz për të udhëhequr komunën e Prizrenit në katër vjetët e ardhshëm.

“Natyrisht unë e konsideroj veten si kandidat shumë serioz për të udhëhequr komunën e Prizrenit në katër vjetët e ardhshme. Një argument shumë serioz është një keqqeverisje që ka ndodhur në 4 vjetët e fundit në Prizren por njëkohësisht edhe një program i cili bazohet në nevojat e këtij qyteti të cilat kanë mbetur pa u plotësuar deri më tani. Ne kemi punuar në një program përmbajtësor serioz i cili është në përfundim e sipër. Para fillimit të fushatës do të jetë i gatshëm dhe ka disa pika kryesore”.

“Kemi program për përmirësimin e gjendjes së infrastrukturës në komunën e Prizrenit, por edhe sa i përket cilësisë arsimit apo menaxhimit të shkollave, përmirësimit të shëndetësisë. Në kontakt me qytetarë ne ballafaqohemi me kërkesat të cilat ata i paraqesin. Planet tona do të formohen mbi bazën e kërkesave të cilat vijnë nga qytetarët”, tha Totaj.

“Unë jam i fokusuar në komunën e Prizrenit dhe nuk do të kisha hyrë në vlerësim të asaj për çka e konsideroj veten që nuk jam profesionist. Do të isha fokusuar te zhvillimet që kanë ndodhur në Prizren dhe tek ato çka ne mund të ofrojmë më tepër që të bëjmë një përmirësim jo vetëm të shëndetësisë, por gjitha shërbimeve publike në komunën e Prizrenit”.

Më Shumë

Konfirmohet aktakuza për mos deklarim të pasurisë, ndaj Këshilltarit të Asamblesë Komunale të Prizrenit

Gjykata Themelore në Prizren e ka konfirmuar aktakuzën ndaj Edis Aljilji, i akuzuar se si këshilltar i koalicionit VAKAT në Asamblenë Komunale në Prizren nuk e...

Vdes 73-vjeçari pasi nuk kishte vend për t’u shtrirë në spitale

Një 73-vjeçar amerikan, Ray DeMonia vdiq pasi nuk pati asnjë shtrat të lirë në 43 spitale. Ai nuk po kërkonte trajtim për COVID-19, por kishte...

Mbi 2 000 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid gjatë 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve ka shqiptuar 2.065 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid. Gjatë kësaj kohe janë shqiptuar edhe 1.463 tiketa për kundërvajtje...

Peja me fitore të lehtë ndaj Bashkimit

Peja ka shënuar fitore të lehtë kundër Bashkimit 86:51 (19:5, 20:15, 24:19, 23:12), në kuadër të javës së parë të Art Motion Superligës së...

Dy tërmete godasin veriun e Shqipërisë

Veriu i Shqipërisë është goditur nga 2 tërmete gjatë natës. Lëkundja e parë është ndjerë rreth orës 04: 20 dhe kishin magnitudë 4.1. Sipas EMSC...

Fejohet Britney Spears

Britney Spears është fejuar me të dashurin e saj, Sam Asghari. Këngëtarja ndau një video duke treguar unazën në Instagram, shkruan BBC. Spears po lufton me...

Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 400 milionë euro duhan

Rreth 3000 mijë tonë duhan, ne vlerë mbi 400 milionë euro, është sasia e duhanit që shpenzojnë qytetarët e Kosovës brenda një viti. Të dhënat...

Dy persona në Prizren rrahin një tjetër

Dy persona në Prizren, të mërkurën rreth orës 16:10, kanë rrahur një tjetër pas një mosmarrëveshjeje të mëhershme, raporton PrizrenPress Siç bëhet e ditur nga...

Haskuka: Kërkoj mandatin e dytë, për ta bërë Prizrenin qendër të zhvillimit ekonomik

Kryetari aktual i Prizrenit, dha kandidati i VV-së, për zgjedhjet e 17 tetorit në këtë komunë, Mytaher Haskuka, ka thënë se ai kërkon mandatin...

Sekuestrohet një revole dhe 164 fishekë në Shirokë

Një person është ndalur dhe të njëjtit i është sekuestruar një revole me gas dhe 164 fishekë, raporton PrizrenPress Ngjarja ka ndodhur në Zonën Industriale,...

Gjendet një granatë në Shajnë të Dragashit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një kosovar nga fshati Shajnë i Dragashit ka informuar se në bjeshkët e fshatit kishte hasur...

Aksident trafiku në Prizren, lëndohet një fëmijë

Një aksident trafiku ka ndodhur dje rreth orës 17:15 në rrugën “Wesli Clark” në Prizren, raporton PrizrenPress Një automjet i udhëtarëve ka goditur një fëmijë,...

Komandanti gjerman i KFOR-it, major Ludwig von Düsterlohe, viziton gjimnazin “Loyola” në Prizren

Komandanti gjerman i KFOR-it, major Ludwig von Düsterlohe, ka zhvilluar sot një vizitë në Gjimnazin “Loyola” në Prizren, për t’u njohur me punën dhe...

Sondazhi i UBO Consulting: Bali Muharremaj fiton në Suharekë me 66.2% të votave

Kryetari i Suharekës dhe kandidati edhe për një mandat të ri, Bali Muharremaj, e ka publikuar një sondazh të bërë nga UBO Consulting, kompania...

Murati: Ndërtimi i rrugës Prizren-Tetovë pritet të përfundojë brenda këtij mandati

Këtë të enjte, në Shkup është mbajtur mbledhja e parë e përbashkët e Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Maqedonisë së Veriut më çrast...

Suharekë: I dehuri detyron gruan dhe fëmijët të dalin nga shtëpia

Mbrëmë në Suharekë është arrestuar i dyshuari mashkull, i cili në gjendje të dehur kishte kanosur verbalisht dhe detyruar që të dilnin nga shtëpia...

Lajmet e Fundit