3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Tragjedi: Vritet një familje pesëanëtarëshe në Ukrainë, përfshirë një foshnje

Të paktën 16 fëmijë ukrainas janë vrarë për shkak të luftës së Vladimir Putinit, ka deklaruar Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky.

Siç raporton mediumi “Standard.co.uk”, disa anëtarë të së njëjtës familje janë vrarë ndërsa forcat ruse vazhdojnë pushtimin brutal të Ukrainës.

Është raportuar se familja, duke përfshirë një foshnjë të vogël dhe një gjashtëvjeçare, u qëlluan ndërsa përpiqeshin të iknin nga qyteti jugor i Ukrainës, Kherson, vijon raportimi i Standard.co.uk.

Familja u shua gjatë kohës kur po përpiqeshin të largoheshin nga pushtimi.

 

Pas bombardimeve të zonave civile në të gjithë vendin, Ukraina tha se 45 fëmijë të tjerë janë plagosur. Të paktën 352 ukrainas u vranë.

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Lajmet e Fundit