11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Tre lojtarë të Barcelona-s kanë refuzuar uljen e pagave

Barcelona njoftoi pak ditë më parë se do kërkojë nga lojtarët e saj një tjetër ulje pagash, për të arritur të mbyll disa nga problemet financiare.

Mirëpo sipas raportimeve të mediave spanjolle, tre lojtarë e kanë refuzuar ta bëjnë diçka të tillë dhe jo pa shkak.

Gerard Pique, Sergio Busquets dhe Jordi Alba e kanë njoftuar klubin se nuk do të pranojnë një tjetër ulje, pasi e kanë bërë dy herë më parë.

Sipas asaj që raportojnë mediat në Spanjë, tre lojtarët e mësipërm, e kanë refuzuar kërkesën e klubit pasi lojtarët e tjerë të ekipit të parë nuk e kanë marr ulje në asnjë moment.

Kjo situatë e ndërlikon jo pak merkaton e Barcelona-s, duke qenë se një afrim i mundshëm i Robert Lewandowski-t do të shoqërohej dhe me pagë të majme.

Vendimi i tyre mund të shoqërohet me largime si Frenkie de Jong dhe Sergino Dest.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Goditet motoçiklisti në Prizren

Një motoçiklist është goditur nga një veturë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Rr. Wesli Clark, Prizren 26.03.2023 – 14:44.Ka ndodhë një aksident trafiku me...

Australiani arrestohet për pajisjen në formë të armës, e cila shërben për konsumim të marihuanës

Policia australiane ka akuzuar një burrë që dyshohet se mbante atë që dukej të ishte një pushkë sulmi AK-47 – por që doli të...

Babait

Lajmet e Fundit