13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Trepça bindëse ndaj Bashkimit

Klubi basketbollistik Trepça ka shijuar fitoren e 20-të radhazi, duke mposhtur këtë herë Bashkimin me rezultat 92:78 (37:23, 9:25, 23:13, 23:17).

Mitrovicasit janë duke vazhduar ta dominojnë ligën në basketboll, ku nuk dinë çka është humbja që nga muaji nëntor i vitit 2023.

Edhe në këtë sfidë, Trepça ishte e jashtëzakonshme me Bashkimin që kallëzoi lojë më të mirë vetëm në çerekun e dytë.

Trepça e nisi për mrekulli duke e mbyllur me 14 pikë epërsi çerekun e parë (37:23). Pas kësaj mysafirët u këndellen duke e fituar çerekun e dytë me rezultat 9:25 dhe ngushtuar rezultatin e përgjithshëm në 48:46.

Mirëpo, vendasit nuk lejuan assesi gabime. Pas një pushimi të shkurtër rikthyen dominimin në çerekun e tretë me rezultat 23:13 dhe pastaj e vulosën bindshëm fitoren në çerekun e fundit me rezultat 23:17, apo përfundimtari 92:78.

Kjo ishte fitorja e 20-të rresht e Trepçës, ku si zakonisht më i dalluari ishte Drilon Hajrizi me 27 pikë, shtatë topa të kthyer e dy asistime, kurse të Bashkimi u dallua Umipig me 22 sosh.


Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Berisha viziton Bashkësinë Islame të Prizrenit, uron besimtarët për Fitër Bajram

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Dega në Prizren, Zafir Berisha sot ka vizituar Bashkësinë Islame të Prizrenit për të uruar festën kryetarit dhe kryesisë së...

Lajmet e Fundit