33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Trump: Jam i vetmi republikan që mund të fitojë zgjedhjet 2024

Kandidatët republikanë për president të ShBA-së kanë ndarë një skenë për herë të parë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024.

Të 13 kandidatëve iu dhanë 10 minuta kohë për të folur gjatë aktivitetit, shkruan BBC.

Sondazhet tregojnë se Trump mban një epërsi ndaj rivalëve të tij edhe pse problemet e tij ligjore rriten.

Ai u tha të pranishmëve se ishte i vetmi kandidat që mund të fitonte zgjedhjet e vitit të ardhshëm dhe sugjeroi se kjo ishte arsyeja e vetme që ai përballet me një sërë akuzash penale dhe civile.

Më Shumë

Moti me diell, temperaturat 38 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se sot mban moti me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Lajmet e Fundit