16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Trump: Jam i vetmi republikan që mund të fitojë zgjedhjet 2024

Kandidatët republikanë për president të ShBA-së kanë ndarë një skenë për herë të parë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024.

Të 13 kandidatëve iu dhanë 10 minuta kohë për të folur gjatë aktivitetit, shkruan BBC.

Sondazhet tregojnë se Trump mban një epërsi ndaj rivalëve të tij edhe pse problemet e tij ligjore rriten.

Ai u tha të pranishmëve se ishte i vetmi kandidat që mund të fitonte zgjedhjet e vitit të ardhshëm dhe sugjeroi se kjo ishte arsyeja e vetme që ai përballet me një sërë akuzash penale dhe civile.

Polonia thotë se do të vendosë masa kontrolli për migrantët në kufirin me Sllovakinë

Polonia do të vendosë masa kontrolli për automjetet që kalojnë kufirin nga Sllovakia, tha kryeministri i vendit të hënën, në përpjekje për të frenuar...

79 vjet nga vdekja e Petro Poga, një nga figurat e rëndësishme të Rilindjes Kombëtare Shqiptare

Përkujtojmë sot më 27 shtator 1944 ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare...

Lajmet e Fundit