5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Vazhdon puna në rilevimin e objekteve, terasave e rrethojave në Malishevë

Në kuadër të aktivitetit të Drejtorisë për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë, për matjen e zonave të rrugëve në Malishevës, edhe të premten sikurse ditëve tjera, ka vazhduar puna në rilevimin e objekteve, terasave dhe rrethojave përgjatë rrugëve kryesore në qytetin e Malishevës.

Drejtori i Drejtorisë për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë në Komunën e Malishevës, Bashkim Krasniqi, i cili bashkë me zyrtarët e drejtorisë, në përpikëri po e mbikëqyrë punën në verifikimin e pronës publike dhe matjet që janë duke u bërë.

“Drejtoria për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë po vazhdon punën në verifikimin e pronës publike komunale përgjatë rrugëve kryesore për të evidentuar të gjitha ndërtimet, rrethojat apo çfarëdo pengese tjetër e cila vërtetohet që është në zonën e rrugës dhe pronës publike. Ne i lusim të gjithë qytetarët që para çdo investimi të verifikojnë saktë kufirin e pronës së tyre private dhe asaj shtetërore”, ka deklaruar drejtori Krasniqi.

Po ashtu Krasniqi, ka thënë se puna në matjet e zonës së rrugëve, pritet të përfundoj brenda muajit mars, dhe më pas, do të vazhdohet me procedurat për uzurpimet pronës publike.

Më Shumë

110 vjet shtet shqiptar

Në Vlorë, si sot para 110 vjetëve, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e shtetit shqiptar. Qeveria e Ismail Qemalit nuk pati jetë të...

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Lajmet e Fundit