11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Vdes aktori i njohur amerikan Forster, në moshën 78 vjeçare

Robert Forster, aktori i njohur amerikan ka vdekur në moshën 78 vjeçare.

Aktori ishte nominuar për Oscar për rolin e tij në filmin Jackie Brown, transmeton Koha.net

Publicisti Kathie Berlin ka thënë se Fosteri vdiq nga kanceri në tru.

Ai ishte në shtëpinë e tij në Los Angelos, i rrethuar nga familja e tij, përfshirë 4 fëmijët dhe partneren e tij Denise Grayson.

Më Shumë

Prizren, hapet ekspozita `Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999

Sot, në Prizren, është hapur ekspozita “Gjenocidi serb në Kosovë 1998-1999”,  realizuar nga prof. dr. Nusret Pllana, Hasan Morina dhe Esat Shala.   Bëhet e ditur se...

Asamblistja Kryeziu, qeverisjes në Rahovec: Pse po nisni projekte kur s’ka fonde të mjaftueshme

Sot Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur mbledhjen e radhës, në të cilën është zhvilluar debat mes pushtetit dhe opozitës në këtë komunë për...

Lajmet e Fundit