13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Vdes kitaristi i AC/DC (VIDEO)

Bashkëthemeluesi dhe krijuesi i AC/DC, Malcolm Young ka vdekur në moshën 64 vjeçare, transmeton Klan Kosova.

Kitaristi legjendar vdiq i rrethuar nga familja, pas një beteje të gjatë me sëmundje psikike.

I lindur më 6 janar 1953 në Glasgow të Skocisë para emigrimit me familjen e tij në Australi në vitin 1963, Young ishte i njohur për të qenë forca lëvizëse prapa grupit që bashkë-themeloi me vëllanë e tij më të vogël Angus.

Në prill të vitit 2014 u njoftua se ai do të merrte leje të përkohshme për t’u trajtuar për sëmundje psikike, para se të tërhiqej përgjithmonë në shtator të të njëjtit vit.

 

Hajnat vjedhin para në një lokal të Korishës së Prizrenit

Një lokal ka qenë cak i hajnave në fshatin Korishë të Prizrenit. Pronari i lokalit ka deklaruar në polici se hajnat kanë arritur të vjedhin...

Mbi 100 të vdekur nga zjarri në një dasëm në Irak

Një zjarr në një dasëm në Irakun verior la të vdekur të paktën 100 njerëz dhe lëndoi 150 të tjerë, thanë autoritetet të mërkurën. Zjarri...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit