9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Vdiq anëtarja e fundit e ‘Sound of Music’

Von TrappAnëtarja e fundit e gjallë e Trapp Family Singers, grupit, storja e të cilit inspiroi The Sound of Music, ka vdekur në moshën 99 vjeçare, ka njoftuar familja e saj.

Maria von Trapp ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Vermont, ka thënë për Associated Press, vëllai i saj Johannes von Trapp.

“Ajo ishte grua e dashur dhe njerëzit e paktë, vërtetë të mirë”, ka thënë ai.

Von Trapp dhe familja e saj, i ikën okupimit nazist në Austri në vitin 1938 dhe përfunduan duke performuar në mbarë SHBA-të.

Ngjarja e tyre inspiroi mjuzikëllin e vitit 1959 të Rodgers dhe Hammerstein, The Sound of Music, dhe pasues i filmit të vitit 1965.

Më Shumë

Nuk njihet, Kiara bën ndryshim drastik në pamje

Kiara është mjaftë e përmendur kohëve të fundit në media rozë, kjo përshkak të videos së publikuar për shtatëzanin e saj. Moderatorja e njohur ka...

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen

Ballkani ka njoftuar se i ka hedhur në shitje biletat për ndeshjen ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të Ligës së Konferencës. Ndeshja do të zhvillohet...

Lajmet e Fundit