14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Vdiq ‘Lorenci i Arabisë’ në moshën 81-vjeçare

Piter O’ToolePiter O’Toole, aktor i cili fitoi famë botërore si “Lorenci nga Arabia” në filmin me të njëjti emër në vitin 1962, vdiq sot në një spital të Londrës në moshën 81-vjeçare.

O’Tool, i cili për çmimin Oscar është dominuar tetë herë, në vitet e ’70 fitoi betejën kundër kancerit, kurse vdiq në spitalin Welingron pas sëmundjes së gjatë e të rëndë, njoftoi agjenti i tij.

Më Shumë

Burri i Shkurte Fejzës u godit në Prizren nga vetura- Policia thotë se është jashtë rrezikut për jetë – detaje tjera

Policia e Kosovës ka konfirmuar se Hajrush Behluli, burri i këngëtares Shkurte Fejza është goditur sot nga një veturë në rrugën “Adem Jashari”, në...

Ballkani sot kërkon fitore përballë Gjilanit

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me javën e 22-të. Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjen Ballkani-Gjilani. Suharekasit kërkojnë fitore dhe ta ruajnë vendin e...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit