33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Vehapi uron qytetarët për Ditën e çlirimit të Rahovecit

Idriz Vehapi3Kryetari Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, ka uruar të gjithë qytetarit e komunës me rastin e Ditës së çlirimit të Rahovecit, me 14 qershor 1999.
“Kam nderin dhe respektin që tu?a uroj 14 qershorin ditën e çlirimit të gjithë qytetareve të komunës së Rahovecit.”

“Në këtë ditë të shënuar, ne kujtojmë të gjithë ata që ranë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, kujtojmë dëshmorët e UÇK-së, martirët dhe nderojmë, gjithashtu, të gjithë pjesëtarët e NATO-s dhe të misioneve të tjera paqësore, që dhanë jetën në shërbim të paqes dhe lirisë sonë.”,transmeton rahovecpress.

“I jemi mirënjohës sakrificës së popullit tonë dhe mbështetjes së fuqishme ndërkombëtare, në momentet historike nëpër të cilat kaluam së bashku”, thuhet në urimin e kryetarit Vehapi.

Më Shumë

Zyrtare: Thiago Motta, trajneri i ri i Juventusit

Juventusi ka emëruar zyrtarisht Thiago Mottan si trajnerin e tyre të ri, pas sukeseve që italo-brazilini kishte me Bolognan, duke i dërguar në Ligën...

Gjinden tri mjete shpërthyese në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar për gjetjen e tri mjeteve shpërthyese në Dejnë të Rahovecit. “Ankuesi mashkull kosovar, ka informuar se përderisa ishte duke punuar...

Lajmet e Fundit