23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Përkujtohet kantautori dhe krijuesi i instrumenteve muzikore, Shaqir Hoti

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka njoftuar se sot do të promovohet dokumentari “Okarina e Runikut” për nder të një vjetorit të vdekjes së Shaqir Hotit .

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

“SOT 10.04.2022 (e diel), do të bëhet promovimi i dokumentarit “Okarina e Runikut” për nder të një vjetorit të vdekjes së Shaqir Hotit, kantautor, instrumentist dhe krijues i Instrumenteve muzikore. Promovimi bëhet në Kino Armata, prej orës 16:00”, thuhet në njoftimin e MKRS-së.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Më Shumë

Policia gjobit Blerandon, shkeli rregullat e komunikacionit

Ish-finalisti i Big Brother VIP Kosova 2, Blerando, është gjobitur nga policia. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai përmes një postimi në Instagram....

Quni: Institucionet e sigurisë të jenë të vëmendshme karshi mundësisë së sulmeve nga Beogradi

Kosova dhe institucionet e sigurisë duhet të tregojnë vëmendje të veçantë karshi mundësisë së sulmeve nga ato kibernetike, hibride, asimetrike e deri të mundësitë...

Lajmet e Fundit