-6.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Vjosa Osmani kundër Isa Mustafës

VjosaOsmani-LDKEdhe këtë herë Vjosa Osmani ka votuar kundër liderit të partisë së saj Isa Mustafa për pozitën e kryeministrit.

Vjosa së bashku me Armend Zemajn e Adem Salihajn dhe disa të tjerë nuk kanë përkrahur liderin e tyre, siç thanë ata jo për shkak të Isa Mustafës por për shkak të Kabinetit të tij Qeverisës.

Mirëpo kjo nuk e ka lënë të kënaqur Isa Mustafën i cili iu falënderua të gjithëve edhe atyre që votuan kundër por jo atyre deputëtve të LDK-së./Zeri/

Më Shumë

Deputeti Haxhi Avdyli deklarohet i pafajshëm për mosraportim të pasurisë

Haxhi Avdyli, deputet nga radhët e grupit parlamentar Lëvizja Vetëvendosje, në seancën fillestare të mbajtur të mërkurën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është deklaruar...

Kurti e falënderon Erdogan për përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe në KiE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke qëndruar në Turqi për vizitë pune, ku edhe ka mbajtur një konferencë për media së bashku me...

Lajmet e Fundit