18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

VV nuk voton koalicionin më pa marrëveshje

ErzenVraniqi-VVZyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, nuk mendojnë të ndryshojnë qëndrimin sa i përket rivotimit eventual për propozimin e Grupit parlamentar LDK-AAK-Nisma për të zgjedhur sërish kryetar Isa Mustafën. Ata do të do të abstenojnë nëse paraprakisht nuk arrihet ndonjë marrëveshje.

Kështu është shprehur Erzen Vraniqi, këshilltar për media i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili thotë se pozicioni i subjektit të tij nuk ndryshon nga ai që ka mbajtur në seancën e 17 korrikut në raport me votimin e propozimit të Isa Mustafës për kryeparlamentar, në rast se paraprakisht nuk arrihet ndonjë marrëveshje. Sipas tij, Vetëvendosje nuk do të ndryshojë pozicion.

“Do të veprojmë njëjtë siç vepruam në seancën konstituive të Kuvendit, më 17 korrik, nëse paraprakisht nuk kemi ndonjë marrëveshje me koalicionin LDK-AAK-Nisma”, është shprehur Vraniqi për Botapress.

Më Shumë

Ditë me shi sot në Kosovë

Në Kosovë sot do të mbajë mot me shi. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të shënojnë vlera pozitive, ndërsa maksimalet e ditës...

Sekuestrohen 33 mijë litra alkool në Rahovec, dogana flet për dëme mijëra eurosh ndaj shtetit

Orët e para të 8 marsit e kanë gjetur në punë sektorin e hetimeve dhe akcizës të Doganës së Kosovës.   Ata kanë marrë indicie nga...

Lajmet e Fundit