14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Wenger flet për interesimin ndaj Aubameyangut

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger thotë se klubi londinez nuk është i interesuar për shërbimet e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang, transmeton zeri.info

Së fundmi ishte raportuar se Aubameyang gjendet në objektivat e Arsenalit, si një zëvendësues i mundshëm për sulmuesin Alexis Sanchez.

Manchester City është duke shprehur interesim të madh për 29-vjeçarin dhe mendohet se Pep Guardiola dëshiron të bëj një ofertë për lojtarin në janar..

Reprezentuesi kilian do të jetë futbollist i lirë gjatë verës dhe është thënë se Wenger mund ta shesë sulmuesin në janar, para se ta humbë pa para në verë.

Sidoqoftë, i pyetur nëse Aubameyang është një objektiv i mundshëm për Arsenalit, Wenger u përgjigj: “Jo, nuk është një mundësi”.

Më Shumë

Si do të subvencionohet fatura për ata që kursejnë rrymë në Kosovë?

Me qëllim të përballimit të krizës energjetike më të cilën po përballet vendi ynë, e veçanërisht me atë të rritjes së çmimeve të produkteve...

23 vjet nga themelimi i TMK-së

Sot bëhen 23 vjet nga themelimi i TMK-së, ku sipas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me marrëveshjen e Rambujesë, ishte paraparë çarmatimi i...

Lajmet e Fundit