15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Werner afër rikthimit te Leipzig

Timo Werner është në prag të një transferimi te ish-klubi i tij, RB Leipzig, dhe ai mund të kthehet sa më shpejt të hënën, sipas Sky Sports Germany.

Bisedimet mes Chelsea dhe ish-klubit të Werner kanë vazhduar për dy ditët e fundit, dhe Werner thuhet se është i prirur të bëjë një rikthim dramatik në Bundesligë.

Tarifa besohet të jetë rreth 30-35 milionë euro.

Werner u largua nga Leipzig dy vjet më parë pasi shënoi 95 gola — 34 në 45 ndeshje në sezonin e tij të fundit — dhe 40 asistime në 159 paraqitje.

Dhe pavarësisht interesimit nga Juventus-i këtë verë, sulmuesi 26-vjeçar duket se do të largohet nga Chelsea pas një vere pasigurie.

Werner ka shënuar 23 gola në 89 ndeshje për londinezët, por është prapa Raheem Sterling në renditje, dhe nuk ka kohë të garantuar për ndeshjen pavarësisht largimit të Romelu Lukaku-t në Inter Milan.

Werner u la jashtë formacionit fillestar të Chelsea-t në fitoren 1-0 në ditën e hapjes kundër Everton-it, me Thomas Tuchel në vend që zgjodhi një linjë sulmuese të Kai Havertz, Mason Mount dhe Sterling. /Albanianpost.com

Më Shumë

Hasani kërkon që masakra në burgun e Dubravës të trajtohet në dialogun me Serbinë

Nait Hasani, i mbijetuar i masakrës së burgut të Dubravës, ka kujtuar ditët kur ish-të burgosurit shqiptarë ishin grumbulluar me 30 prill të vitit...

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit