13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Woody Allen e mohon se do të pensionohet

Regjisori Woody Allen e ka mohuar se do të pensionohet pas filmit të tij të ardhshëm.

Javën e kaluar, pas një interviste të rij me një gazetë spanjolle, gazeta në fjalë kishte shkruar se amerikani planifikon të pensionohet pas filmit të tij të ardhës dhe të fillojë ta shkruajë një roman.

Mirëpo, në një deklaratë të siguruar nga Variety, filmbërësi i ka qartësuar komentet e tij.

“Woody Allen nuk ka thënë kurrë që po pensionohet, e as ka thënë që po e shkruan një roman të ri”, thotë deklarata.

“Ai ka thënë që nuk po mendon që të bëjë filma në kuptimin e filmave që plasohen direkt në platforma transmetimi pasi që nuk i pëlqejnë, sepse ai është dashamir i madh i kinemasë”.

“Aktualisht ai nuk e ka ndërmend të pensionohet, dhe është shumë i entuziazmuar që ndodhet në Paris për ta xhiruar filmin e tij më të ri, i cili është i 50-ti i tij”.

Më Shumë

SPAK: Qeveria sa më parë të ekzekutojë pagat e sektorit të arsimit

Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës është tejet e shqetësuar lidhur me mosekzekutimin e pagave për të punësuarit në arsim nga ana e...

Ish-lideri i protestave studentore në 25 vjetorin e tyre viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë

Ish-lideri i protestave studentore, Muhamet Mavraj, në 25 vjetorin e tyre ka udhëtuar për në Hagë të Holandës. Mavraj atje do të vizitojë ish-krerët e...

Lajmet e Fundit